AŞIRI ISI | Aşırı sıcaklık uyarısı: AEMET, yüksek sıcaklıklar nedeniyle turuncu seviyeyi etkinleştirmek zorunda kaldı

EkoIte

Member
Geleli uzun zaman oldu ama Aşırı sıcak burada: toplam Bu Cuma günü yüksek sıcaklıklar nedeniyle 24 il alarmdaDevlet Meteoroloji Ajansı'nın (AEMET) tahminine göre. Gün işaretlenecek önemli ölçüde yüksek sıcaklıklar güney platosunda, yarımadanın merkezinde ve Ebro, Duero ve Guadalquivir vadilerinde ve yukarı Ebro'da maksimumlarda kayda değer bir artış.Tüm bu nedenlerden dolayı AEMET, Turuncu uyarı beş ilde: Córdoba, Badajoz, Jaén, Toledo ve Ciudad Real. Hepsinde, cıva 40 dereceye ulaşacak. Aynı şekilde Almería, Granada, Sevilla, Teruel, Zaragoza, Ávila, Salamanca, Valladolid, Zamora, Albacete, Cáceres, Cuenca, Guadalajara, Badajoz, Madrid, Cáceres, Navarra ve La Rioja'da termometreler 35 dereceyi aşacağı için sarı uyarı var. °C. Tam tersine Cadiz Körfezi'nde cıvada gözle görülür bir düşüş yaşanacak.


fırtınalar geliyorYaklaşan sıcaklar nedeniyle kavurucu sıcaklar uzun sürmeyecek. düşük basınçlarbir duruma yol açacak olan yarımada genelinde meteorolojik istikrarsızlık. Ajans bu anlamda yarımadanın kuzey yarısı ve güney platosunda gelişen bulutluluğun oluşmasını öngörüyor.


Bu nedenle öğleden sonra kuzeydoğuya doğru ilerleyecek, aralıklı ve aralıklı sağanak ve fırtınalar görülecek. Orada, İberya'nın kuzeyinde, Kuzey Platosu'nun kuzeyinde, yukarı Ebro'da ve doğu Cantabrian'da gün sonunda daha yoğun ve sık olacaklar.Onlar da göz ardı edilmiyor. kuru fırtınalar Sur'un kuzeyinde ve orta Ebro platosunda, Galiçya'nın kuzeyinde ve Kantabria Denizi'nin batısında, bulutlu aralıklarMariña de Lugo'da ve Yarımada'nın geri kalanında ve Balear Adaları'nda zayıf yağışlar, hafif bulutlu gökyüzü hakim olacak, Cádiz Körfezi ve Akdeniz bölgesinde ise sabahları alçak bulutlar hakim olacak.