CANİKULA TEMMUZ | Meteorologlar temmuz ayında hava durumu konusunda uyardı: “Sürpriz getirebilir”

EkoIte

Member
Tamamı yaz sezonu içerisinde yer alan yılın ilk ayı olmasının ötesinde, Temmuz ayı olarak bilinir. Kanikula“yılın dönemi ısı daha güçlü“, İspanyol Kraliyet Akademisi'ne göre. 'Eltiempo.es' özel portalının öngördüğü gibi, yılın bu yedinci ayı şöyle gelecek: “Tahminlerde sürpriz”şu an için tek şey olmasına rağmen öngörülemeyen kaynaklanan fırtınalar ve istikrarsızlıklar olmuştur. DANA geçen hafta ülkemize yerleşti.Meteorolog Mar Gomez yukarıda belirtilen araç aracılığıyla bu Temmuz'un olmayacağını açıklıyor “ne çok kuru ne de çok sıcak”Her ne kadar ilkinden farklı olarak bir ikinci iki hafta yüksek sıcaklıkların hakimiyetindedir.


İki haftaya kadar tahminAyın ilk günü olan Pazartesi günü, ayın başlangıcının bir yansımasıydı. “Yarımadanın büyük bölümünde sıcaklıklar normallerin altında”Gómez bu ilk hafta için tahminde bulundu. Evet, hariç Kanarya AdalarıTermometrelerdeki cıvanın normal ortalamaya ulaşamadığı durumlarda (24,5°C), değerler korunacak normal sınırlar içinde ülkenin geri kalanında ilk iki hafta boyunca.


Ayın yarısını çoktan geçtik, sıcak hava dalgası “yılın istatistiksel olarak en sıcak dönemi“, bir sonrakine kadar uzayacak 15 Ağustos. Şu anda tahmin modelleri ortalamanın üzerinde sıcaklıklara işaret ediyor. Yarımada gibi Balear Adaları. Kendi açılarından, değerler Kanarya Adaları Gómez, bunların ortalamanın içinde olacağını bildirdi.