HAZİRAN HAVA DURUMU | Haziranın ikinci yarısında hava böyle olacak: bu bitmedi

EkoIte

Member
Haziran ayının gelişi, nüfusun beklediği sıcaklık artışını getirmedi. son haftalarda yağmur Katalonya'da hüküm süren kuraklığın bir dereceye kadar azaltılmasına yardımcı oldu ve bugüne kadarki tahminler şunu öngörüyor: ilk iki haftanın istikrarsızlığı ayı boyunca devam edecek Haziran yeni bir DANA'nın gelişi için.Eltiempo.es şunu belirtir: yüksek irtifa çukuru Önümüzdeki Pazartesi Kuzey Atlantik'ten yarımadanın kuzeybatısına yaklaşacak. Aynı zamanda yüzeyde bir küçük atlantik alçak ilişkili bir soğuk cephe ile.


Böylece meteoroloji portalı, yağışların ağırlıklı olarak Galiçya'ya ulaşacağını, Asturias ve Leon üzerinden ilerleyebileceğini öne sürüyor. Ayrıca. Aynı şekilde şunu da açıklıyor: çukur ilerlemeye devam edecek ve yarımadaya batıdan girerek bu gün, DANA kendini izole edebilir vadinin koynuna girin ve Galiçya'dan girin.


DuşlarZaten Salı günü, önceki günkü cepheden geriye kalanların ilerleyeceği ve Galiçya, Cantabria kıyıları ve Aragon'un bazı kısımlarında ve hatta fırtınalı sağanak yağışların oluşmaya başlayacağı konusunda uyarıda bulunuldu. Kuzey Katalonya.Çarşamba gününe baktığımızda DANA tamamen girebilir Yarımada'da bu gün haftanın en istikrarsız günü olabilir. Bu çerçevede, Akdeniz bölgelerinde önceden olmasa da yarımada topraklarının büyük bir bölümünde ve hatta Balear Adaları'nda fırtınaların eşlik ettiği sağanak yağışlar oluşabilir. fırtınalar veya sağanak yağışlar çok kuvvetli tıpkı son günlerdeki gibi.


Eltiempo.es'e göre modeller şunu gösteriyor: DANA perşembe günü kuzeye doğru hareket edecekYarımadayı terk ederek yerine atmosferik istikrarın artmasını sağlayacak bir sırt yerleştiriyor.


Bu nedenle, sağanak ve fırtınaların son günü yarımadanın kuzey yarısını, özellikle de Galiçya'nın iç kesimlerini, Montes de León, Burgos, La Rioja'yı, Bask Bölgesi'nin iç kısımlarını ve Navarra'nın güneyini etkileyecek. Aynı şekilde onlar da olabilir Aragon ve Katalonya'nın bazı bölgelerinde yerel olarak güçlü Castellón'un iç kısmı ve geri kalanında daha izole ve daha zayıf sağanak yağışlar göz ardı edilmiyor.