KATALONYA'DA DAHA SICAK | 17 Haziran Pazartesi hava durumu

EkoIte

Member
Katalonya buna tekrar sahip olacağım 17 Haziran Pazartesineredeyse bir gün yaz. Termometreler birçok bölgede kararlı bir şekilde yükselecek, ancak sabah saatlerinde bol miktarda sıcaklık görülecek. bulutlar. Hafta ortasına kadar yağmur görüp görmeyeceğimiz konusunda tahminler hala kesin değil. Dikkatli olmanız gerekecek.Animasyonda, son birkaç saat içinde kıyının güney kesimindeki alçak bulutların Orta Katalonya'nın güney kıyılarındaki noktalarda nasıl sona erdiği görülüyor. Sabahları kaybolma eğiliminde olacaklar, ancak günün sonunda yeniden ortaya çıkacaklar. pic.twitter.com/5OvJG8Czy7

— Meteocat (@meteocat) 17 Haziran 2024

Bu pazartesi beklenen hava durumualçak bulutlar Sahil ve güney kıyı öncesi günün başlangıcını işaretledi. O andan itibaren, Pirenelerin bazı kısımları dışında gökyüzü giderek açılacak. Öğleden sonra göz ardı edilmez izole edilmiş bir duş ve Batı Pireneler'de zayıf.


İyi günler!

Yarın Arrenquem'de sıcaklıkta belirgin bir artış olacak. Ülkenin çoğu yerinde sıcaklıklar o andaki sıcaklıktan 3 ila 4 ºC daha fazla değişiyor. Benissanet'te 21,2 °C'yi veya Els Alfacs'ta 21,5 °C'yi vurgulayın. pic.twitter.com/qGvvbVZruW

— Meteocat (@meteocat) 17 Haziran 2024

O sıcaklık Katalonya'nın büyük bölümünde yaz mevsimi devam edecek. Maksimum sıcaklık artacak ve ulaşacak 30 derecenin üzerindeki değerler batı ve kuzeydoğu bölgelerinde.


Rüzgâr Öğleden sonra aşırı kuzeydoğu ve Ebro vadisinin iç kesimlerinde kuvvetli rüzgarla esebilir.Yağmur görecek miyiz?İlk tahminler bir ihtimale işaret ediyordu Atlantik çukuru hafta ortasında Katalonya'ya yeniden yağmur getirdi. Güncellenen tahminler artık cephenin sapacağını ve Katalan bölgelerini çok daha az etkileyeceğini öngörüyor. Şu anda yağmur pek görünmüyor ve yalnızca kuzey bölgelerde. Açık görünen şey termometrelerin düşeceğidir.