KATALONYA'DA İKİ YÜZÜN GÜNÜ

EkoIte

Member
Katalonya buna sahip olacak 14 Haziran Cumaiki yüzlü bir gün. Sabah çok az bulutlu ve bazı izole duşların olasılığı. Öğleden itibaren daha fazla istikrar ve artan sıcaklıklar. Hafta sonu sıcaklıklarda hafif bir düşüş görülüyor.İyi günler!

Güne bu sabaha göre daha yüksek bir sıcaklıkta başladık. Sahilin güney ucunda bir noktada sıcaklık 21°C'ye ulaşıyor. pic.twitter.com/vFnSu68ptR

— Meteocat (@meteocat) 14 Haziran 2024

Bu cuma beklenen hava durumuSabah saatlerinde olacak bol alçak bulutlar orta ve güney kıyı şeridinde ve kıyı öncesi şeritte, bazılarının çiseleyen yağmur zayıf. Öğleden sonra, biraz yağmurun da yağabileceği Batı Pireneler hariç, neredeyse tüm bölgede gökyüzü açık olacak.


Gün, kıyının güney ucu ve kıyı öncesi hafif bulutlarla başlarken, hafif yağışların da olacağı ihtimali göz ardı edilmiyor. Ayrıca Pireneler'in bazı noktalarında bazı pinzella núvols prims ve diğer mitjanları gözlemledim. pic.twitter.com/cG4rIcHdx4

— Meteocat (@meteocat) 14 Haziran 2024

Sıcaklıklar belirgin şekilde artacak. Tahmin şu ki Günün orta kesiminde 30 dereceözellikle en batı bölgelerde ve Empordà'da.


O rüzgâr Güneyden, gün ortasında kıyı, kıyı öncesi ve orta çöküntülerde kuvvetli rüzgarlarla esecek. Öğleden sonra Pirenelerin zirvelerinde de kuvvetli rüzgarlar görülecek.Güvensiz hafta sonuHafta sonu belirsiz olacak. DBerrak gökyüzü kaybolacak ama bulutlar görüneceközellikle kuzey kesimlerde ara sıra sağanak yağış ihtimali. sıcaklıklar Biraz daha aşağıya inecekler.