KATALONYA'YA DEĞİŞİKLİKLER GELİYOR | 18 Haziran Salı günü hava durumu

EkoIte

Member
Katalonya bunu yaşayacak 18 Haziran Salıbaşka bir gün yaz atmosferi, yüksek sıcaklıklar ve açık gökyüzü ile. Ancak yaz gerçekten direniyor gibi görünüyor. Yaklaşan bir zaman değişimi bu da yeniden yağmur getirecek ve hepsinden önemlisi sıcaklıklarda düşüşe neden olacak.İyi günler!

Güne ülkenin güneyindeki çeşitli belediyelerde 20°C'nin üzerindeki değerlerle başladık. Bufant güney bileşenli rüzgarın bir sonucu olarak Vielha'da gördüğümüz 18,6 °C'yi vurgulamakta fayda var. pic.twitter.com/FXnMWadVOv

— Meteocat (@meteocat) 18 Haziran 2024

Bu Salı günü beklenen hava durumuSabahın erken saatlerinde ve akşam saatlerinde yapılacak alçak bulutlar sahilin her iki ucunda. Günün geri kalanında ve bir bütün olarak Katalonya'da, açık gökyüzü. Öğleden sonra dağlarda, özellikle kuzeydoğu ve batı Pirenelerde evrim bulutları görünecek. hafif bir duş.


O sıcaklık güçlü bir şekilde yola devam edin. Özellikle kıyı kesimlerde minimum ve maksimum sıcaklıklar artacak. Bir gün daha termometreler rekorları kıracak Ponent, orta çöküntü ve kıyı öncesi bölgelerde 30 derece.


Öğle saatlerinden itibaren, Sahra kökenli toz (pus) Özellikle Katalonya'nın doğu yarısında gökyüzünü kaplamaya başlayacak.O rüzgâr Ebro vadisinde kuvvetli rüzgarla esebilir.


Zaman değişimiPlanlandığı gibi sonuçlanacak gibi görünmüyor ama zaman değişimi. Bu çarşambadan itibaren yağmurlarÖzellikle Katalonya'nın kuzeyinde, ancak şu an için yapılan tahminler önemli yağış ihtimalini dışlıyor. En istikrarsız gün olacak Perşembebirçok bölgede yağmur yağabilir. O termometre biraz daha düşük değerlere düşecek yılın bu zamanı için ortalamaya.