Oğlak Burcu Kişilik Özellikleri

Hasan

New member
Güçlü Yönler: Sorumlu, disiplinli, öz denetim, iyi yöneticiler

Zayıf Yönler: Her şeyi bilen, affetmeyen, küçümseyen, en kötüsünü bekleyen

Oğlak burcunun hoşlandığı şeyler: Aile, gelenek, müzik, abartısız durum, kaliteli işçilik

Oğlak burcunun hoşlanmadığı şeyler: Bir noktada neredeyse her şey

Oğlak burcu, zamanı ve sorumluluğu temsil eden bir işarettir ve temsilcileri gelenekseldir ve genellikle doğaları gereği çok ciddidir. Bu bireyler, hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında önemli ilerleme sağlayan bir iç bağımsızlık durumuna sahiptir. Kendini kontrol etme ustalarıdırlar ve yol gösterme, sağlam ve gerçekçi planlar yapma ve herhangi bir zamanda onlar için çalışan birçok insanı yönetme becerisine sahiptirler. Hatalarından ders çıkaracaklar ve yalnızca deneyimlerine ve uzmanlıklarına dayanarak zirveye çıkacaklar.

Boğa ve Başak gibi Dünya elementine ait olan bu burç, pratiklik ve topraklama üçlüsündeki son işarettir. Sadece maddi dünyaya odaklanmakla kalmaz, aynı zamanda ondan en iyi şekilde yararlanma yeteneğine de sahiptirler. Ne yazık ki, bu unsur onları aynı zamanda sert ve bazen bir ilişkide tek bir perspektiften veya noktadan hareket edemeyecek kadar inatçı yapar. Karakterlerinden çok uzak olan diğer insanların farklılıklarını kabul etmekte zorlanırlar ve geleneksel değerlerini agresif bir şekilde empoze etmeye çalışabilirler.

Satürn, Oğlak burcunun yönetici gezegenidir ve bu gezegen her türden kısıtlamayı temsil eder. Etkisi bu insanları pratik ve sorumlu kılar, aynı zamanda soğuk, mesafeli ve affetmez, suçluluk duygusuna yatkın ve geçmişe dönmüştür. Kendi hayatlarını daha hafif ve pozitif hale getirmek için affetmeyi öğrenmeleri gerekir.

Oğlak - Korku Keçisi Korkuyla yüzleşmek ve panik yaratmak için balık kuyruğuna sahip bir keçi yaratılmıştır. Zihnimizdeki, hayatımızdaki ve yakın fiziksel çevremizdeki kötülüklerden korunmak için alınan kararların işaretidir. Her zaman bu korkutucu şeyleri korkutan bir şeye dönüşmeye hazır olan Oğlak, korkunun her bir doğal zincir reaksiyonundan bahseder;

Burada korkunç bir şey diğerlerine yol açar, sadece işleri daha da kötüleştiren savunma mekanizmaları olarak yükselir. Sırlarının içine dalmış olarak, dünyayla oldukları gibi yüzleşirler - asla kaçmayacak kadar cesurlar, ama sürekli içsel kötü dürtü ve hislerden korkarlar.