TATİL ZAMANI BİLDİRİMİ | AEMET'ten son bildirim: İspanya tatillerindeki hava durumu bu

EkoIte

Member
bu cumartesi ve pazar sıcaklıkları o zamana özgü değerlerde olacak, ancak önümüzdeki hafta için iniş çıkışlar yaşayacaklarDevlet Meteoroloji Ajansı (AEMET) sözcüsü Rubén del Campo'nun tahminine göre.Cumartesi günü tahminler şunu gösteriyor: bulutlu gökyüzü yarımadanın en kuzeyinde, orada hafif yağışlar var. Öğleden sonra Yarımadanın doğu kesiminde yeniden bulutlar oluşacak. yağmurlar ve sağanak yağışlar. Bölgenin geri kalan kısmında parçalı bulutluluklar görülecek sıcaklıklar düşecek önden geçtikten sonra daha soğuk hava geldiğinden.


Öte yandan Del Campo, Pazar günü genel olarak sakin bir gün geçeceğini, ancak bir cephenin Yarımada'nın kuzeybatısına doğru süreceğini ve Galiçya ve Asturias'ta genellikle hafif yağmur ve sağanak yağışlar bırakacağını belirtiyor.


Gelecek hafta istikrarsızlıkGelecek haftaya baktığımızda, AEMET sözcüsü bunun bir ile başlayacağını ileri sürüyor Düşük Atlantik basınçlarının daha büyük etkisi. Bu düşük basınçlar Galiçya'da gökyüzünün bulutlu ve yağmurlu olmasına neden olacak, ayrıca Kantabria Denizi ve Castilla y León'un kuzeybatısında da yağmur yağacak.Önümüzdeki günler söz konusu olduğunda tahmin, can kayıplarının olacağını belirtiyor. Atlantik baskıları etkileyecek Yarımada'ya daha yoğun bir şekilde. Del Campo'ya göre bunlar ayrılacak Bölgenin geniş alanlarında yağmur ve sağanak yağışGaliçya'da ve Cantabrian topluluklarında daha bol olacak olan fırtınalara yarımadanın kuzey yarısında ve ayrıca Yarımadanın doğusunun bazı kısımlarında ve Balear Adaları'nda da fırtınalar eşlik edebilir.


“Önümüzdeki üç hafta boyunca nasıl bir hava bekliyoruz? 17-23 Haziran haftası hala serin ve yağmurlu Bazı alanlarda; daha sonra tam hava gelebilir” diye 'X' yazmışlar, yani yaz havası temmuz ayına kadar gelmeyecek.