YAĞMUR BARSELONA | Barselona'da tekrar ne zaman yağmur yağar?

EkoIte

Member
İle yaz hemen köşede – resmi olarak Perşembe günü saat 22:51'de başlayacak – bahar ve yağmurlar yılın bu zamanının tipik bir örneği henüz son sözünü söylemedi.Her ne kadar yoğun yağışların önemli olduğu doğru olsa da su geri kazanımı rezervuarlarda ve kuraklıktan kaynaklanan acil durumla mücadele KatalonyaNüfusun çoğunluğu zaten yaz mevsimini ve güzel havanın tadını çıkarmak için bekliyor tatil hak ettiği gibi.


Yağmur ihtimali yüksekİçinde Barselona, plajlar şimdiden dinlenmek ve boş zamanlarını aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşmak için kumsallara gelen yüzücülerle dolmaya başlıyor. İçindeki sıcaklıklar Katalonya Hala yaz değerlerinden uzak kalıyorlar (her ne kadar gelecek hafta ilk kez doruğa ulaşabilecek bir aşırı sıcak dönemi bekleniyorsa da) sıcak hava dalgası sezonun) ve önümüzdeki birkaç saat içinde sağanak yağışlar Katalan topluluğunun çeşitli yerlerinde.


Yağışın gelişi, su yüklü bulutluluğu da beraberinde getirecek bir DANA veya soğuk damlanın girişinden kaynaklanmaktadır. Hafta başında Devlet Meteoroloji Ajansı (AEMET) yağmur ihtimali bekleniyordu %55 ile %77 arasında Katalan başkentinde.Çeşitli bölgelerde bildirimKendi adına, Servei Meteorològic de Catalunya (Meteokat) bir yayınladı uyarı tehlikeli hava koşulları nedeniyle yağmur yoğunluğu çeşitli bölgelerde (diğerlerinin yanı sıra Alt Empordà, Ripollès veya Garrotxa) Perşembe -Yağış açısından en kötü gün, muhtemelen daha yüksek %90AEMET'e göre – ve Cuma.


⚠
Katalonya Meteoroloji Servisi, Perill'in meteorolojik durumu hakkında bildirim yayınladı (#noticeSMP) basınç yoğunluğu başına
⚠


➡
DJ. 08:00 – Dv. 20:00.

➡
Yağış olasılığı > 20 mm / 30 dakika

➡
Tehlike Grau max.
🟡
1/6

Yerel saat (sa) = TU+2 pic.twitter.com/3RnRokmuNU

— Meteocat (@meteocat) 19 Haziran 2024