ZAMAN | Roberto Brasero'dan uyarı: Tatilde hava böyle olacak

EkoIte

Member
Henüz vakit olmasına rağmen Yaz tatili Pek çok kişinin rutinden kaçmayı ve hayatın tadını çıkarmayı planladığı, yılın en çok beklenen dönemlerinden biri. güneşplaj ve açık hava.Ancak son zamanlarda, iklim belirsizliği meteorologların tahminlerinin temel müttefik haline geldiği bu duraklama dönemlerinin planlanmasına ek bir unsur ekledi; mahvolmuş görünme Olumsuz iklim olaylarından dolayı.


Yaz tatiliBu konularda konuşma yetkisine sahip sesler arasında şüphesiz Roberto Brasero: Antena 3'teki ünlü 'Tu Tiempo' sunucusu, yaz tatillerine hazırlanan herkese bir uyarıda bulundu. Bizi bekleyenleri özetlemek için sadece iki kelime “daha sıcak” yeterli oldu.


Ancak bu sözler sadece meteorolojik bir gözlem değil, aynı zamanda bir anlam da taşıyor. asitli ironi Bu durum, son yıllarda önceki yıllara göre daha sıcak olan yazların endişe verici bir seyrini yansıtıyor.Öte yandan Devlet Meteoroloji Ajansı (Aemet) de bu öngörüyü destekleyerek yazın gelme ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtti. daha sıcak İspanya'nın neredeyse tamamında, ayrıca Güney Avrupa ve Kuzey Afrika'da normalden daha fazla. Bu uyarı hafife alınmamalıdır çünkü yaz aylarında açık havada aktivite planlayanlar için önemli sonuçlar doğurabilir.


Ani değişikliklerBütün bunların ötesinde Roberto Brasero Halkın dikkatli olmasını istedi Kısa vadeli iklimdeki ani değişikliklere: Temmuz ve Ağustos ayları yüksek sıcaklıklara sahip olmasına rağmen, aynı zamanda önemli bir sıcaklık artışı da söz konusudur. sıcaklıklarda düşüş Önümüzdeki günlerde bazı bölgelerde şiddetli yağışların da eşlik etmesi bizi planlarımızı yeniden düzenlemeye ve geçen sezon için biriktirdiğimiz kışlık kıyafetlerimizi çıkarmaya zorlayabilir.