“Yarımadamızı Çevreleyin”: Mario Picazo'nun son açıklaması İspanyolları taşa çeviriyor

EkoIte

Member
Son birkaç gün içinde, Iber Yarımadası bir deneyim yaşadı olumsuz hava bir sebepten dolayı fırtına yanında getirdiği sürekli yağmurlar ve bazı durumlarda yoğun. Bu alçak basınç sistemi birçok bölgede olumsuz hava koşullarının yaşanmasına neden olmuş, hatta olumsuz hava koşulları yaşanmıştır. bir zamanlar kuru olan nehirlerin taşması ve taşması bunların neden olduğu bazı bölgelerde su baskını.Ancak fırtınanın etkisi yağışlarla sınırlı kalmadı. Düşük sıcaklıklar ve kuvvetli rüzgarlar da bu meteorolojik olgunun belirgin özellikleri olup, hem kıyı hem de iç bölgeleri etkilemektedir. Bu koşullar yarattı ulaşım komplikasyonlarıhem yollarda hem de havaalanları -bu avuç içiÖrneğin, bu Pazar günü birçok uçuşu iptal etmek zorunda kaldı ve bu durum insanların günlük aktivitelerini etkiledi.


değişmek üzereAncak hava modelleri Mevcut eğilimler bu durumun değişmek üzere olduğunu gösteriyor. En azından öne çıkanlar böyle meteorolog ve bilim iletişimcisi Mario Picazobu perşembeden başlayarak bir sistem olduğunu söylüyor yüksek basınç Yarımadaya doğru hareket ederek atmosferi dengeliyor ve fırtınayı dağıtıyor. Bu değişiklik beraberinde bir hava koşullarında iyileşmegökyüzü açık ve gündüz sıcaklıklarında artış var.


Ayrıca fırtınadan yüksek basınç sistemine geçiş, genellikle sürekli yağışların sona erdiğini ve daha kuru ve daha istikrarlı bir dönemin geldiğini gösterir. Bu tahmin özellikle tarım, ulaştırma ve turizm gibi daha öngörülebilir ve elverişli bir iklimden önemli ölçüde yararlanan sektörler için geçerlidir.


İber Yarımadamızı çevreleyen su sıcaklığındaki anormallikler aşırı yüksek olmasa da ortalamanın üzerindedir. Enerjinin ekstra katkısı + bölgemizi yüksek katmanlardan geçen soğuk hava = fırtınalar ve sağanak yağışlar
⛈
pic.twitter.com/NlR86PWtnD

— Mario Picazo (@picazomario) 12 Haziran 2024